100vjetori
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Blog

Paraqit # 
# Titulli i Artikullit
1 Klodeta Dibra dhe Afërdita Laçaj, dikur kundërshtare në fushën e basketbollit, sot shoqe të denja.
2 Rrugëtimi në jetë i veteranit 90 vjeçar Xhelo Dautaj
3 TË NOHIM SHKRIMTARIN DHE PËRKTHYESIN BAJRAM KARABOLLI
4 NË KALLARAT U FESTUA ME KRENARI 100-VJETORI I HAPJES SË SHKOLLËS SË PARË SHQIPE
5 TRE VELLEZERIT GJONI NGA KALLARATI QE LUFTUAN PER ATDHEUN
6 PËRUROHET NË TIRANË, LIBRI I RI I PETRIT QEJVANIT, “FJALA IME”
7 STATUTI I SHOQATËS “KALLARATI“, THEMELUAR ME 12 JANAR 2003
8 STATUTI I SHOQATËS “KALLARATI“
9 Lavdi deshmoreve te Kallaratit
10 NJË FESTË DINJITOZE DHE NJË VEPRIM I SHËMTUAR
11 RUBRIKA “NDARJE NGA JETA” E GAZETËS NR. 76 “KALLARATI”
12 O shtatë prilli i zi, nga Brahim Goxhaj
13 100 VJETORI I QENDRESES SE KALLARATASVE NDAJ ANDARTEVE GREKE.
14 Njoftim per zhvillimin e festes se Kallaratit
15 Faleminderit familja Qejvani. Nga Tonin Marku
16 INFERIORË EDHE NË SHTËPINË TONË. Nga Petrit Qejvani
17 Pse sulmohet reforma e arsimit të lartë? Nga Petrit Qejvani
18 Ndahet nga jeta Gafur Hasan Meçaj (Shametaj)
19 HISTORIA MUND TË RISHKRUHET, JO TË RIBËHET, NGA PETRIT QEJVANI
20 PROGRAM I SHOQATËS KULTURORE/ATDHETARE “KALLARATI” PËR KREMTIMIN E 100-VJETORIT TË LUFTËS ME ANDARTËT GREKË (1914-2014)
21 NJOFTIM PËR ÇELJE NUMURI LLOGARIE TË SHOQATËS “KALLARATI”
22 Këshilli i Komunës Horë, Vranisht i akordon Meçan Selam Qejvanaj titullin "Nderi i Komunes"
23 SHQIPERIA, E VOGEL PER SHKATERRIMIN E ARMEVE KIMIKE TE SIRISE. Nga Petrit Qejvani
24 XHAMIA E RE, PREMTIMI I RAMËS DHE INTERESI PUBLIK. Nga Petrit Qejvani
25 PJESTIMI I FITORES. Nga Petrit Qejvani
26 NJË AVOKAT I ÇUDITSHËM I BERISHËS. Nga Petrit Qejvani
27 HIQMET MEÇAJ, jepet titulli: "NDERI I QARKUT VLORË"
28 BERISHA, KY PATRIOT I VONUAR. Nga Petrit Qejvani
29 NJË ANALIST QË E GËNJEU BERISHA (në vend të një fejtoni) Nga Petrit Qejvani
30 NJË REVOLUCION ELEKTORAL, nga Petrit Qejvani
31 Rikthimi i arkitraut ... Nga Fernando Durante.
32 LABERIA IME, NGA VOTIME RIBAJ
33 PROJEKT I RRUGËS SË LUMIT TË VLORËS, PROJEKT I SË ARDHMES
34 ZHGËNJIMI “ZOGAJ”, nga Petrit Qejvani
35 VETERANI AVDULLA LAZE QEJVANI KALLARATI-VLORË, Nga Qatip Mara
36 MORALISTËT E MUNDUR NGA PRAGMATISTËT, nga Petrit Qejvani
37 Një orë gjeografie, nga Petrit Qejvani
38 Artistët dhe këngëtarët kallaratas në vlerësimin e poetit Lefter Çipa
39 ALEANCA PS-LSI, MORALISHT E PANMUNDUR. Nga Petrit Qejvani
40 Mbi çështjen e "varreve të ushtarëve grekë". Nga Rami Memushaj
41 A PO E BRAKTISIN AMERIKANËT BERISHËN? Nga Petrit Qejvani
42 Si e zbulova "Zerin e Amerikes", nga Petrit Qejvani
43 ANDI MEÇAJ: Shitem i gjithi - monodramë me një akt -
44 Fshatrat Kuç dhe Kallarat kthehen në ishuj të izoluar. Nga Fatmir Toci
45 ANATOMIA E KRIMIT DHE MORALI NË KRIZË. Nga Petrit Qejvani
46 DUKE PARË NDESHJE ME DEMA.(Meditim) Nga Petrit Qejvani
47 PASIONI PËR PËLLUMBAT. Bisedë me Agron Mersin Tozajn nga Hiqmet Meçaj
48 Festim shqiptar i vitit te ri
49 MIRËNJOHJE ATYRE QË NUK KURSEHEN PËR SHOQATËN
50 Saimir Strati thyen rekordin “Guinness” me shqiponjën në Prishtinë
51 SHOQATA “LABËRIA” I JEP PROF. Dr. RAMI MEMUSHAJ TITULLIN “PERSONALITET I SHQUAR I LABËRISË”
52 MBI FIZIONOMINË POETIKE TË ALI ASLLANIT, NGA PETRIT QEJVANI
53 Roli i Labërisë në lëvizjen kombëtare për pavarësi, nga Prof. Dr. Rami Memushaj
54 MESAZHET POLITIKE DHE NJË MESAZH ETIK I Znj. KLINTON, NGA PETRIT QEJVANI
55 Tryezë – Veprimtaria kërkimore e akademike e prof. Rami Memushaj.
56 KONTRIBUTI HISTORIOGRAFIK I PROF. MEMUSHAJ PËR QARKUN E VLORËS, NGA ALBERT HABAZAJ
57 Heroit të Popullit Mumin Selami, nga Prof. dr. Rami Memushaj
58 PERFORMANCË, Tegim nga Petrit Qejvani
59 Shkolla shqipe jo vetëm në veriun katolik, po edhe në jugun ortodoks, nga Prof. dr. Rami Memushaj
60 IKONA E NJË NJERIU TË MIRË, nga Arjana Rjepaj
61 NJË LETËR PËRKUJTIMORE, nga Marsela Ribaj
62 Seit Jonuzaj i jepet dekorata “MIRËNJOHJA E LABËRISË”
63 Njoftim mbi zhvillim veprimtarie perkujtimore ne Vlore dhe Kallarat me rastin e 70 vjetorit te renies se Heroit te Popullit, Mumin Selami
64 SHQIPËRIA, BERISHA DHE SAMARAS, NGA PETRIT QEJVANI
65 Ndahet nga jeta Hasan Shaqo Hysi
66 Ndarja e Gjuhës nga Letërsia, ekspertët në debat
67 Gjuha, Rami Memushaj: Burrin duan ta bëjnë 'burr'
68 Shkronja "ë", Memushaj: Dakord me Majkon, gjuha po politizohet
69 TË KËRKOJMË O LINO, PO TI NUK DUKE GJËKUND! Nga Enver Golloshaj
70 100 VJETORI I PAVARESISE - Refleksione, nga Lefter Hysaj
71 PO PËRSËRIS VETEN, NGA ENVER GOLLOSHAJ
72 Një jetë në sport Elisabeta Karabolli, nga Aleksandër Çala
73 Memushaj: Ndryshimet prekin themelin e gjuhës. Intervistë e dhënë për Top Channel
74 Një kumt i keq për shqipen standarde, nga Prof.dr. Rami Memushaj
75 Rami Memushaj: Është një vepër e shëmtuar.Intervistë dhënë gazetares Dhurata Hamzai
76 Gjithe bilbilat ne nje kenge. Nga Muhamet Tartari
77 Hyso Xhaferi ne kengen e Irini Qirjako - Sorke Moj.
78 VLERËSIM, MIRËNJOHJE E RESPEKT TË THELLË USHTARAKËVE KALLARATAS NË VITE
79 Si do të na fliste Naim Frashëri. Nga Petrit Qejvani
80 KALLARATI (skicë-esse) Nga Petrit Qejvani
81 ATDHEU DHE GJUHA, NGA ENVER GOLLOSHAJ
82 PIKTORI SAIMIR STRATI, PËR TË GJASHTËN HERË NE LIBRIN GUINNESS.
83 A E DINI SE ELISABETA KARABOLLI, NGA KALLARATI ESHTE KAMPIONE EUROPE?
84 SHOQATA “LABERIA”, KALLARATASIT GAFUR SHAMETIT, I JEP DIPLOMËN "NDERI I LABËRISË"
85 Në Vlorë, përjetësohen figura kallaratase me emërtime rrugësh
86 Sihat Tozaj, "Nderi i Qarkut te Vlores"
87 Gafur Hasan Meçaj (Shametaj) i jepet titulli "Qytetar Nderi i Vlorës"
88 Neshat Xhemil Tozaj, i jepet titulli "Qytetar Nderi i Vlorës"

KËNGË & VIDEO

SONDAZH

Cili është mendimi juaj për uebsaitin tonë të porsa çelur www.kallarati.com?
 

FACEBOOK FanBox

SPONSOR i faqes www.kallarati.com

Sponsor te faqes www.kallarati.com

GAZETA "KALLARATI"

NUMURI I LLOGARISË I SHOQATËS ATDHETARE & KULTURORE “KALLARATI”

Banka: Societe Generale Albania.
Në LEK në numrin e llogarisë: 1175099
Në EURO në numrin e llogarisë: 1175101
Pë çdo kontribut kontaktoni në adresat:
kontakt@kallarati.com
gazetakallarati@yahoo.com
Sefer Jonuzi Cel: 00355682745862

Nga Blogu

15 Shtator, 2018

Klodeta Dibra dhe Afërdita Laçaj, dikur kundërshtare në fushën e basketbollit, sot shoqe të denja.

          Brezi i basketbollisteve femra të viteve 1980- 1990, edhe sot pas 28… Lexo më shumë...
09 Shkurt, 2017

Rrugëtimi në jetë i veteranit 90 vjeçar Xhelo Dautaj

  -Rrëfim-   Një rrugëtim në jetë prej 90 vjetësh nuk janë as shumë, por as… Lexo më shumë...
26 Dhjetor, 2016

TË NOHIM SHKRIMTARIN DHE PËRKTHYESIN BAJRAM KARABOLLI

Bajram Karabolli - lindur në Mavrovë (Vlorë) në 1943, prindërit e tij me… Lexo më shumë...

Lajmet nga vendi