100vjetori
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

LABERIA IME, NGA VOTIME RIBAJ

Votime RibajLaberi e shtrenjta ime 
nuse me vello te bardhe, 
ja ku jemi bijte e tu
vijme si krushq radhe-radhe.

Krushku i pare sipas zakonit
e merr nusen dore per dore
me te gjithe krushqit e tjere
nisin vallen popullore.

Laberi e shtrenjta ime
moj fisnike laberi,
e hedh vallen mal me male
dhe ne kenge brenda rri.

Laberi zemer me çika
ku dhe pula ha sterrall
djemte e tu jane petrita
dhe i kane shoket e rralle.

Laberi te shoh ne kenge
dhe ne kenge ty te shoh
por kur jam ne gjirin tend
me gezim zemren ma ngroh.

Qesh moj nuse labereshe
qesh moj laberesha ime,
djep sorkadhesh,çerdhe shqipesh
qesh moj laberesha trime.


RIBAJ VOTIME NOVEMBRE 1995

LABERIA IME, NGA VOTIME RIBAJ

KËNGË & VIDEO

SONDAZH

Cili është mendimi juaj për uebsaitin tonë të porsa çelur www.kallarati.com?
 

FACEBOOK FanBox

SPONSOR i faqes www.kallarati.com

Sponsor te faqes www.kallarati.com

GAZETA "KALLARATI"

NUMURI I LLOGARISË I SHOQATËS ATDHETARE & KULTURORE “KALLARATI”

Banka: Societe Generale Albania.
Në LEK në numrin e llogarisë: 1175099
Në EURO në numrin e llogarisë: 1175101
Pë çdo kontribut kontaktoni në adresat:
kontakt@kallarati.com
gazetakallarati@yahoo.com
Sefer Jonuzi Cel: 00355682745862

Nga Blogu

09 Shkurt, 2017

Rrugëtimi në jetë i veteranit 90 vjeçar Xhelo Dautaj

  -Rrëfim-   Një rrugëtim në jetë prej 90 vjetësh nuk janë as shumë, por as… Lexo më shumë...
26 Dhjetor, 2016

TË NOHIM SHKRIMTARIN DHE PËRKTHYESIN BAJRAM KARABOLLI

Bajram Karabolli - lindur në Mavrovë (Vlorë) në 1943, prindërit e tij me… Lexo më shumë...
27 Tetor, 2016

NË KALLARAT U FESTUA ME KRENARI 100-VJETORI I HAPJES SË SHKOLLËS SË PARË SHQIPE

  Nga Besnik GJONBRATAJ AMBJENT FESTIV NË KALLARAT Në datat 13 dhe 14 gusht… Lexo më shumë...

Lajmet nga vendi